8. samm

Kirjakoht:    Viimaks, vennad, kõik, mis on tõsine, mis aus, mis õige, mis kasin, mis armas, mis on hea kuulda kui vooruslik komme ja kiituse väärt, sellele mõelge!   Fil.4:8.
KAHEKSAS SAMM: Uue elu ehitamine – ÜMBEREHITUS.

Issand päästab. Püha Vaim annab väe. Sina pead nägema vaeva, et korda seada sassi läinud elu. Homoseksualismil õnnestub tõesti inimese elu sassi ajada. Sellepärast sa tahad ka sellest pääseda?

Kui sa oled neid samme järginud siiani, siis on Issand sinu elus teinud oma osa, sest elu korda sättimine algab seest poolt. Jumal peab sind kõigepealt seest poolt puhtaks tegema. Ta peab muutma sinu mõtlemise ja täitma sind oma väega, et midagi teha selle segadusega, millesse sa oled sattunud. Ta peab ka lahti saama süütundest, mis sul on tekkinud. Ta peab sulle andma tarkust, et sa näeksid, et Jumala tee on parem ja et sa tahaksid seda teed mööda käia.

Kuid vahest sa võitled Temaga. Sa hakkad talle vastu, kui ta sind tahab muuta. Sa istud ja raiskad tunde, haletsedes ennast. Kuid hoolimata sellest jätkab Jumal sinus armastusega oma puhastustööd. Kui sa oled selle programmiga siiani jõudnud, siis on Jumal sind toonud läbi paksust ja vedelast, läbi kõigist komistamistest ja kukkumistest sellel teel.

Kui sa ei ole kukkunud, siis tänu Jumalale! Ta on sind tõesti kätte saanud. Aga Jumala eesmärgiks ongi jõuda inimesteni. Ta puhastab neid seest poolt, et nad võiksid puhtalt elada, Jumalale meelepäraselt ja tundes rõõmu oma elust.

Kuid kas sa tead, et sa ei saa vaakumis elada? Kui Jumal sind seest poolt puhtaks teeb, on sul vaja ennast täita sellega, mis on hea või muidu sa hakkad täituma halbade mõtete ja igatsustega. Homoseksuaalsed mõtted, igatsused ja tunded hakkavad sind juhtima taas sama haletsusväärse käitumise poole, millest sa oled tahtnud nii väga pääseda.

Ennast täita? Millega ma ennast siis täidan? Heade asjadega. See nimekiri on lõpmatu. Siin on vaid mõned: Jumala Sõna, hea muusika, viisakad naljad, hea kirjandus, huvitavad uurimused ja mitmed hobid. Sul on vaja oma mõtlemine ümber ehitada.

Selleks, et mõtlemist ümber ehitada, on vaja sul jälgida, mida sa vaatad.  Ihu küünal on silm; kui su silm on terve, siis on kõik su ihu valguses. Aga kui su silm on rikkis, siis on kogu su ihu pimeduses. Kui nüüd su valgus, mis on sinus, on pimedus, kui suur on siis pimedus? ( Mt.6:22-23 ) Sa ei tohi jääda vaatama asju, mis lasevad tõusta homoseksuaalsetel tunnetel.

Mõned ülesärritavad vaatepildid on kergesti ära tuntavad. Su silmad ei peaks vaatama pilte pornograafilistes ajakirjades või seksuaalseid filme. Sa ei peaks minema kohtadesse, kus paljastatakse ihu, et seda näidata. Sa ei saa muidugi täielikult vältida kiusatuste nägemist, kuid sa ei pea neid ka otsima.

Kui sa ehitad ümber oma mõtlemise, siis kaob su suust ka sobimatu kõne, sest su mõtted ei ole enam suunatud himudele.

Lõpuks pead sa vaatama, milliste sõpradega sa läbi käid. Kõik sõbrad, kes on sulle kiusatuseks, tuleks kõrvale jätta. Mõned suhted tuleks ajutiselt katkestada seniks, kuni sa saad kontrolli oma ihu ja elu üle.

Ümber ehitamine on võimalik Jumala antud usu läbi. See on võimalik sinus elava Püha Vaimu läbi. Seda on võimalik teha tänu tarkusele, mis Jumal on sulle andnud ja tänu sügavale igatsusele käia vabaduses.

Ümberehitus võib võtta aega. Sa ei saa seda teha üle öö, kuid võta see käsile samm sammu haaval. Ära kurna ennast ära, üritades seda teha 24 tunni jooksul.

Sinu eesmargiks on vabadus. Sa pead olema vaba. Kristus on sind vabaks teinud. Taotle seda vabadust ja vaata milliseid imelisi asjus Jumal on sinu jaoks teinud ja saab tegema.

    NÄDALA MÕTE

Pühitse neid tões: sinu sõna on tõde! Johannese 17:17.

Kui keegi nüüd iseennast neist puhastab, saab ta astjaks väärikama tarvituse jaoks ja on pühitsetud ning tarvilik oma isandale, kõlvuline igaks heaks teoks.  2 Timoteose 2:21.

KIRJAKOHAD ABIKS JA JULGUSTUSEKS.   Sa võid üles kirjutada mõtted, mis sul tekkisid neid kirjakohti lugedes. Kirjuta üles just need mõtted, mis sind kõige rohkem aitavad. Otsi need kirjakohad ise piiblist üles.

Luuka 11:11-26;   2 Timoteose 2:21.

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s