4. samm

Kirjakoht:   Ja võtke enesele päästekiiver ja vaimumõõk, see on Jumala sõna, Ef.6:17
NELJAS SAMM : Jumala  Sõna on sinu võitlusrelv (vaimumõõk).

Elu on võitlus. Homoseksualismist vabanemine on üks võitlustest! Jumal tahab, et me võidaks elu võitlused ja saaks võidu. Liiga paljud inimesed proovivad võitlusi võidelda ilma relvadetta. Mõned lihtsalt jätavad oma relvad vööle ja arvavad, et nad võivad end turvalisena tunda sellepärast, et neil on relvad olemas. Kas see pole rumal?

Kuidas siis on sinu relvadega? Kas sul on relv olemas? Ma ei räägi püssidest ja nugadest, vaid Jumala Sõnast. Nii nagu see kirjakoht ütleb, et Jumala Sõna on mõõk. Kas see on terav mõõk? Kas sa kunagi ka kasutad seda? Kas sa tahaksid teada saada, kuidas seda mõõka saada ja kuidas seda kasutada? Siis loe edasi.

Alustame viimase asjaga, kuidas seda kasutada. Siin on Jeesuse eeskuju. Ta kasutas Jumala Sõna, kui ta oli kiusatustes. Matteuse neljandas peatükis võib lugeda, kuidas Jeesus kasutas Jumala Sõna mõõka, et kuradile vastu seista. Kurat kiusas teda, et ta ei oleks sõnakuulelik oma taevasele Isale ja annaks maad lihalikele igatsustele. Teda kiusati kolm korda ja kolm korda  tsiteeris ta Jumala Sõna ning lõpuks pidi kurat teda rahule jätma. Kristus võitis selle võitluse! Kuid tema kiusamine oli kestnud nelikümmend päeva. Selle aja jooksul pidi ta kindlasti tsiteerima väga palju kirjakohti.  Kuradi loopimine kirjakohtadega siiski töötab. See paneb kuradi taganema. Jeesus ei andnud kiusatustele alla.

Kõigile pattudele eelnevad kiusatused. Homoseksuaalsele käitumeisele eelnevad ka homoseksuaalsed kiusatused, kuid kiusatus on oma olemuselt ikka seesama ning printsiibid, mis töötavad ühe puhul, töötavad ka teiste asjade puhul. Jumala Sõna toob sulle võidu ka kuradi homoseksuaalsete kiusatuste üle. Kas sa said sellest aru?

Sa pead seda teadma, kui sa oled kiusatud. Sa pead teadma, mis on õige ja mis on vale. Jeesus tundis Jumala Sõna ja nii ta ka teadis, mis on õige ja mis on vale. Kurat ei saanud talle ühtegi valet pähe määrida. Jeesust ei vallutanud ta tunded. Ta teadis, et süütunne hakkaks teda piinama, kui ta annaks järgi. Ta teadis, et ta võib ei ütelda ja ta võitis selle võitluse.

Kas sa oled kunagi tundnud võidurõõmu? Kas see polnud imeline? Kas sa mõistsid, et see on lõpp ja et elu muutub lihtsamaks? Kas sa olid pettunud, kui sa ei võitnud? Paljud inimesed on pettunud. Kurat arvestab sellega. Jumal hoiatab meid selle eest. Me peame olema valmis eluaegseks võitluseks. Kuid iga võitlus teeb järgmise kiusatuse võitmise lihtsamaks, kas pole nii? Lõpuks viib see võitude jada sind heteroseksuaalse elustiili juurde.

Kuid sul on selleks vaja teravat mõõka! Kuidas sa selle saad?

See ei ole lihtne! Ei ole mingit maagilist viisi, kuidas Jumala Sõna enesesse saada, et sa võiksid seda enesest ammutada kiusatuse ajal. Seda aitabki Püha Vaim sul teha. Ta tuletab sulle meelde õiged kirjakohad, kui sa neid vajad, siis kui sa olled kiusatud. See aitab sul seista vastu seksuaalsetele himudele, mis tunduvad vastupandamatud ja tahavad sind tõmmata tegudele, mida sa hiljem kahetsed.

Kui see töötas Jeesuse jaoks, siis see töötab ka sinu jaoks! Aga kirjakohad peavad enne olema sinu sees, et need võiksid sind päästa, kui seda vaja on. See tähendab Jumala Sõna igapäevast uurimist. See tähendab kasulike kirjakohtade meelde jätmist. See tähendab nende üle mõtisklemist. See tähendab teadlikku otsust kasutada neid kohe, kui vaja ja nii, nagu Püha Vaim juhib. See  kõik vajab teadlikku pingutust, kuni see saab osaks sinust.

Kas see kõik kõlab raskena ja aeganõudvana? Nii see ongi. Kuid kui sa tahad milleski edu saavutada, on sul vaja samamoodi pingutada. Head sportlased harjutavad palju. Head näitlejad harjutavad mitmeid tunde. Millal iganes sa õpid midagi hästi tegema, siis on see nõudnud palju vaeva ja pingutust. Kuid kõik see aeg ja pingutus on tehtud millegi jaoks, mis on tänaseks päevaks. Võitlus homoseksualismiga on midagi, mis mõjutab sinu tänast päeva ja ka igavikku.

Polegi nii väga tähtis, kas sa saad kõigega elus hästi hakkama, kuid tähtis on, kas sul on terav mõõk, et võidelda võitlust homoseksualismiga.

See tähendab vabadust! See tähendab, et sa oled see, keda Jumal tahab, et sa oleksid. See tähendab, et sa võid ennast hästi tunda ja teada, et sa võid oma ihu kontrollida ja ei pea olema enam oma seksuaalsete tunnete ori.

Vabadus Kristuses toob su ellu väe, mida miski muu ei saa anda. See kõik on väärt aega ja pingutamist!

Kristuse sõna elagu rohkesti teie seas.    Kl.3:16

 NÄDALA MÕTE

Kui mahe on su ütlus mu suulaele, enam kui mesi mu suule!     L.119:103

Ma panen su sõna tallele oma südamesse, et ma ei teeks pattu sinu vastu!   L.119:11

KIRJAKOHAD ABIKS JA JULGUSTUSEKS.   Sa võid üles kirjutada mõtted, mis sul tekkisid neid kirjakohti lugedes. Kirjuta üles just need mõtted, mis sind kõige rohkem aitavad.

Kõik Kiri on Jumala Vaimu poolt sisendatud ja on kasulik õpetuseks, noomimiseks, parandamiseks, juhatamiseks õiguses, et Jumala inimene oleks täielik ja kõigele heale tööle valmistunud    2.Tm.3:16-17

Sest Jumala sõna on elav ja vägev ja teravam kui ükski kaheterane mõõk ning tungib läbi, kuni ta lõhestab hinge ja vaimu, liikmed ja üdi, ja on südame meelsuse ja mõtete hindaja;     He.4:12

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s