2. samm

PIIBLI TÕOTUS: Olgu sul rõõm Jehoovast; siis ta annab sinule, mida su süda kutsub!
L.37:4

TEINE  SAMM:   Igatsus

Iga reis algab esimese sammu tegemisest.  Sa oled asumas reisile, mis viib sind vabadusse, mida sa otsid. Seda vaid siis, kui sa tõesti igatsed vaba olla. Tõde on see, et sa oled juba vaba Jeesuses Kristuses, asi on vaid selle vabaduse taotlemises. Nii imelik , kui ka see ei tundu, ei taha iga ahastuses olev homoseksualist vaba olla. Kas sina igatsed vaba olla?

On mitmeid põhjuseid, miks homoseksualistid ei taha Kristuses vabad olla. Üks neist on teadmatus. Nad lihtsalt ei tea , et nad on vabad. Kuidas sa võid igatseda midagi, mille olemasolust sa ei tea?

Nad on nagu tuvid , kes ei lenda ära, kuigi nad on vabad, et seda teha. See lugu oli selline: Oli üks mees, kes armastas loomi ja linde. Ühel päeval kõndis ta turult läbi ja nägi tuvisid, kellel oli nöör jala ümber ning seotud ühe kepi külge. Tuvid kõndisid kogu aeg ümber selle kepi. See mees küsis sellelt kaupmehelt, et kui palju need tuvid maksavad ning ostis talt need kõik ära. Nüüd  ütles ta sellele kaupmehele: “Ma tahan, et sa lõikaksid kõigil tuvidel nöörid katki, et nad saaksid ära lennata.” Kaupmees tegi seda. Kuid selle asemel, et tuvid ära lendaksid, kõndisid nad edasi ümber kepi, nagu nad olid varemgi teinud. Nad ei saanud aru, et nad olid vabad. Kaupmees pidi nad lihtsalt minema ajama.

Need SAMMUD on mõeldud selleks, et olla vaba Kristuses.

Mõned homoseksualistid ei taha vabaks saada, kuna nad ei ole oma südames kindlad, kas nad seda tõesti igatsevad. Nad ei taha loobuda sellest odavast naudingust, mis kaasneb homoseksuaalse seksiga. See soov naudingu järele on ahelaks, mis neid seob. Ahelad, mis nad on enda peale võtnud aastate pikkuse homoseksuaalsuse tulemusena. Isegi siis, kui need ahelad hakkavad haiget tegema, nad justkui ei suuda neist vabaneda. Kuid kui nad vaid seda igatseksid, siis nad võiksid vabaneda.

Mõned homoseksualistid ei taha vabaks saada Kristuses, kuna nad teavad, et see võitlus saab raske olema. Kes siis tahab võidelda? Mitte keegi! Kuid kui igatsus vabaneda homoseksualismist kaalub kõik üle, siis sa olema valmis võitlema head usu võitlust nagu Issand meid julgustab.

Kristuse järgimine ei ole kunagi lihtne, ükskõik millise nõrkuse sa pead võitma. Sa ei tohiks otsida lihtsaid vastuseid homoseksualismi probleemile, vaid sa peaks vaatama tõele näkku, et kui sa tahad vabaks saada, siis sa pead hakkama võitlema. Mida varem sa alustad, seda parem – seda kiiremini sa saavutad võidu.

Üksi võidelda ei ole lihtne. Kuid tõde on, et sa ei pea seda üksi tegema. Jumal aitab sind. On ka inimesi, kes armastavad ja hoolivad piisavalt, et seista nende kõrval, kes on otsustanud võidelda. Pääsetee on selleks, et sind aidata. See on hea, sest homoseksualistid vajavad abi, et võita need võitlused. Nende vaenlased teevad oma parima, et neid hoida patu ahelates, kuid SUUREM ON SEE, KES ON SINUS, KUI SEE, KES ON MAAILMAS. See annab sulle põleva igatsuse, et seista vastu kõigele, millele iganes on vaja vastu seista.

Kas sa oled valmis võitlema? Kas see on su südame igatsus? Kui see on nii, miks sa tahad vabaks saada? See võib kõlada rumala küsimusena, kuid see on küsimus, mis vajab vastust. Igaüks võib öelda: “Ma igatsen vabaks saada.” Kuid Jumalat huvitab sinu motiiv, miks sa tahad vabaks saada. Milline on see põhjus? Kas sa tead seda?  Mõtle selle üle! Selleks, et saavutada täit võtu, on motiiv väga tähtis. Kui sa ei ole päris kindel selles, milline on sinu motiiv või kas see on hea või mitte, siis need sammud siin antavad sul saada õige motiivi, juhatades sind Jumala Sõna juurde.

Kui sa siiralt igatsed käia vabaduses, mis on Kristuses, siis see saab ka sündima !

Iga sammuga on kaasas mõtted meeldejätmiseks sel nädalal. Õpi need pähe nii palju kui sa saad. Vaata iga nädal uuesti üle kõik kirjakohad piiblist, mida sa oled juba eelmistel kordadel lugenud. Kui sa nii iga nädal kordad, siis jäävad need kirjakohad sinu südamesse ja sa võid neid kasutada otsekui mõõka. (Ef.6:17)  Kasuta neid salme, kui sul on kiusatused, nii nagu seda tegi Jeesus, kui kurat teda kiusas. Sa ei saa kasutada seda, mida sa ei mäleta. See võib alguses raske olla, aga sa saad hakkama. Jumal õnnistagu sind selle tegemisel!

NÄDALA MÕTE

Olgu sul rõõm Jehoovast; siis ta annab sinule, mida su süda kutsub!
L. 37:4
Valvake, seiske usus, olge mehed, saage tugevaks!
1 Kor. 16:13

KIRJAKOHAD ABIKS JA JULGUSTUSEKS.  Sa võid üles kirjutada mõtted, mis sul tekkisid neid kirjakohti lugedes. Kirjuta üles just need mõtted, mis sind kõige rohkem aitavad,  kui sa võitled oma vabakssaamise pärast. Tee nii iga sammuga.

Luuka 4:1-13; Ef..6:10-18.