Homoseksualism on ravitav

Uuring: Homoseksualism on ravitav

Uus elevust tekitav uuring leiab, et homoseksuaalsed inimesed võivad muutuda heteroteks, kui nad seda väga tahavad, kirjutab AP CNNi vahendusel.
Meeldibmeeldib | ei meeldiEi meeldi
10. mai 2001 13:50

Selline tulemus põrkub tugevalt suuremate tervisekaitseorganisatsioonide väidetega, mille kohaselt on seksuaalne orientatsioon fikseeritud ning niinimetatud ümberpööramise teraapia võib olla ohtlik.

Homoõiguste aktivistid ründasid uuringut tugevalt, leides, et neid ekshomosid, kes uuringus osalesid, mõjutasid religioossed grupid, kes mõistavad homoseksuaalsuse hukka.

Columbia ülikooli psühhiaatriaprofessor Robert L. Spitzer, kes uuringu koostamist juhtis, sõnas, et ta ei tea, kui suur osa hästi motiveeritud homodest võivad oma orientatsiooni muuta. Kuid oma uuringus ta märkis, et “mõned inimesed saavad muutuda homost heteroks, ning me peame seda tunnustama.”

CNNi lehel on tänane päevaküsimus temaatiline: Kas teie arvate, et inimene saab muuta oma seksuaalset orientatsiooni. Ameerikaliku ülitolerantsi kohta on tulemus mõneti üllatav: 51 protsenti vastanutest ehk ligi 9500 inimest arvab, et saab küll.

Sten A. Hankewitz

Eesti Päevaleht 10. mai 2001